Akademia Drogi Sportowej

Akademia Drogi Sportowej to nowatorski program w zakresie niezwykle ważnego problemu jakim jest sport dzieci i młodzieży. Program ten ma pomóc rodzicom w podjęciu decyzji: w jakiej dyscyplinie sportu ich dzieci znajdą satysfakcje i spełnienie, osiągną najlepsze wyniki i będą miały szansę rozpocząć przygodę ze sportem przez duże S?

Akademia powstała w związku z licznymi pytaniami rodziców szukających pomocy we właściwej ocenie predyspozycji sportowych ich dzieci. Pytanie o wybór sportu dla dziecka jest dzisiaj jednym z najczęściej zadawanych pytań, na które do tej pory nikt w odpowiedzialny sposób nie był w stanie udzielić odpowiedzi.

Na wybór sportu wpływać może wiele różnych czynników, wśród których rodzinne tradycje i oczekiwania mogą mieć decydujące znaczenie. Istotny wpływ mogą mieć też inne czynniki, takie jak dostępność infrastruktury sportowej lub funkcjonowanie w pobliżu określonych organizacji sportowych - sekcji i klubów. Aby jednak dokonać trafnego wyboru konieczne jest rozpoznanie posiadanych predyspozycji sportowych.

Akademia Drogi Sportowej stawia sobie także za cel rozpoczęcie w naszym kraju dyskusji na temat właściwego ukierunkowania dzieci do sportu, ale także w szerszym wymiarze, zainteresowania młodego pokolenia aktywnością fizyczną.
 

Opracowano na podstawie informacji ADS Sp. z o.o.; www.akademiadrogisportowej.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.