Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem

W poniedziałek 17 sierpnia podczas wizyty w COS w Zakopanem Minister Sportu i Turystyki Adam Korol zapowiedział modernizację toru łyżwiarskiego.Decyzja jest związana ze staraniami o organizację w stolicy Tatr mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w 2017 roku.

- Mam nadzieję, że roboty ruszą na początku przyszłego roku i uwiniemy się z nimi na tyle szybko, żeby bez problemu przeprowadzić zawody testujące oraz spokojnie oczekiwać na przyjazd najlepszych łyżwiarzy z całej Europy – powiedział Minister Korol.

Sztucznie mrożony tor lodowy oddany został do użytku na przełomie 2008 i 2009 roku. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na niezbędną modernizację ok. 5 milionów złotych. Środki zostaną spożytkowane między innymi na maszynownię i poprawę działania urządzeń do mrożenia, zaplecze socjalne oraz budowę stałej trybuny dla minimum 3 tysięcy widzów.

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.