FlyBoard na Narodowym

Czym właściwie jest FlyBoard i jak działa? To urządzenie zasilane strumieniem wody, dzięki której człowiek unoszony jest w górę! Zobaczycie to podczas Festiwalu Sportów Wodnych, czyli trzeciego dnia Windsurfingu na Narodowym. Impreza już we wrześniu.

Osoba korzystająca z atrakcji wkłada nogi do butów, które przypięte są do deski (bardzo podobna konstrukcja do deski snowboardowej), do której przyczepiony jest wąż przewodzący strumień wody. Po uruchomieniu spod nóg i przedramion wybijają potężne strumienie wody pod ciśnieniem, co przekłada się na unoszenie nad wodą. Latający w ten sposób człowiek wygląda jak nowy superbohater, który posiadł siłę panowania nad żywiołem wody.

Wznoszenie się nad wodę to jednak nie wszystko! Sterujący konstrukcją może nurkować i znów się wynurzać, co do złudzenia przypomina sposób, w jakim pływają delfiny na pełnym morzu. FlyBoard daje także możliwość wykonywania efektownych akrobacji wokół własnej osi (wówczas na wodzie tworzą się widowiskowe wiry). Możliwe są również wzloty w górę, pod katem i nury w wodę. FlyBoard to nowa dyscyplina sportów wodnych, która od niedawna w błyskawicznym tempie podbija świat!

Źródło: Stadion Narodowy; więcej na: www.stadionnarodowy.org.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.