Fundacja IRSiE zostaje członkiem ISCA-International Sport and Culture Association

Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu i Kultury (ISCA) jest ogólnoświatową platformą otwartą dla organizacji działających w dziedzinie sportu dla wszystkich, sportów rekreacyjnych i aktywności fizycznej. Utworzona w 1995 r. ISCA jest dziś globalnym aktorem ściśle współpracującym z 231 organizacjami członkowskimi, międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi oraz zainteresowanymi podmiotami z sektora publicznego i prywatnego. 40 milionów indywidualnych członków z 83 krajów na pięciu kontynentach reprezentuje różnorodną grupę osób aktywnie zajmujących się młodzieżą, sportem i kulturą.
 

Stworzona w celu zapewnienia alternatywy dla coraz bardziej opartej na wynikach postaw międzynarodowych federacji sportowych, Stowarzyszeniem zarządza komitet wykonawczy złożony z dziewięciu wybranych członków i kierowany jest przez komitety kontynentalne i techniczne. Sekretariat ma siedzibę w Kopenhadze.
 

Filozofia ISCA polega na tym, że sport to nie tylko konkurencja i ćwiczenia, ale także przyjemność spędzać czas z przyjaciółmi. Ponadto sport reguluje zachowania społeczne i tworzy poczucie przynależności - co z kolei prowadzi do wzmocnienia demokracji.
 

ISCA powstała w celu:
- wspieranie transgranicznego zrozumienia poprzez sport i kulturę
- promowanie sportu jako nośnika tożsamości kulturowej
- zachęcanie do jak najszerszego udziału w sporcie i działalności kulturalnej dla stowarzyszonych członków.

    Membership acceptance letter template 2017 IRSiE

 

Informacja: http://www.isca-web.org/english/news/32newmemberorganisationsjoinisca

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.