Fundacja Partnerem Międzynarodowego Festiwalu Judo w Płocku

W Międzynarodowym Festiwalu Judo Dzieci i Młodzieży Miast Partnerskich Płocka wystartowało ponad 220 młodych sportowców. Rywale byli bardzo wymagający, ale płocczanie pokazali się z dobrej strony i wygrali 17 kategorii.

Łącznie rozdano 41 kompletów medali w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe współ - finansowane przez Urząd Miasta Płocka.


Weekendowa impreza miała już piątą edycję, zawody odbyły się w hali Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, który oprócz Urzędu Miasta Płock, Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie i Uczniowskiego Klubu Sportowego Eljot był głównym organizatorem tak wielkiej imprezy. Już w piątek przeprowadzono ważenie, w sobotę rano nastąpiło otwarcie z udziałem prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego i ruszyły pierwsze walki.


Aż 220 judoków walczyło w 41 kategoriach i reprezentowało 12 klubów: trzy płockie - UKS Eljot,UKS Sensei i Jutrzenkę, nie było Judo Kano, który tradycyjnie bojąc się rywalizacji sportowej unika konfrontacji. Ponadto wystąpili: Wojownik Skierniewice, Shizoku Ostróda, Piranie Grodzisk Mazowiecki, Ryś Warszawa, dwie drużyny z Czech: Kromieriż i Hulin oraz ekipy z Danii, Rosji, Mołdawii i Ukrainy.


Walki były przeważnie bardzo zacięte, widowiskowe, a ambicji nie zabrakło nikomu. W klasyfikacji drużynowej numerem jeden okazął się Eljot Płock, ale po piętach deptali mu goście z Mytyszczi z Rosji oraz Sensei Płock. Miejsce czwarte uzyskała drużyna z Ukrainy. Nastepnie Ryś Warszawa, AZS Jutrzenka, Kromieriż Czechy, Wojownik Skierniewice, Grodzisk Mazowiecki, Dania oraz Ostróda. Tylko sześć ekip w klasyfikacji drużynowej zdobyło puchary ufundowane ze środków UKS Eljot Płock.


Na najwyższym stopniu podium z płocczan uplasowali się: Marcin Skomurski Otylia Januszewska, Tamara Nowicka, Katarzyna Zdrojewska, Dorota Szelkowska, Martyna Maślanka,Kuba Zieliński i Oliwia Waśkiewicz  oraz Cieślak Patryk (Eljot),
Monika Dziembowska, Mateusz Bugaj, Hubert Milczarski, Adam Morawski, , Krystian Włudarczyk (Sensei) oraz Partyk Ciechomski i Szymon Domżałowicz (Jutrzenka). Najmłodszym zawodnikiem został Jan Skierski,(Eljot Płock) który w swojej kategorii wagowej wywalczył drugie miejsce. Pozostałem miejsca drugie  z naszego miasta wywalczyli Maciej Rychliński Eljot, Krystian Gostomski Sensei, Adam Gołebiewski Jutrzenka, Mateusz Bugaj Sensei. Miejsca trzecie: Igor Gierski – Eljot, Adam Kulczakiewicz Sensei, Konrad Kustosik Eljot, Patryk Czernicki Eljot, Julian Dymek Jutrzenka


Podczas uroczystości działacze Polskiego Związku Judo oraz prezydent Płocka wręczyli osobom zasłużonym dla płockiego judo odznaki za krzewienie sportu wśród dzieci i młodzieży. Zarząd PZ Judo odznaczył Honorową Odznaką PZ Judo W stopniu Złotym Rafała Wróblewskiego, trenera AZS PWSZ Jutrzenka Płock oraz w stopniu Srebrnym Łukasza Smorzewskiego , twórcę UKS Sensei Płock.


Warto podkreślić ogromne zaangażowanie działaczy i trenerów z Głównego Organizatora V Festiwalu Judo dzieci i Młodzieży miast partnerskich Płocka - UKS \" ELJOT\" Płock, Bez nich nie byłoby tego Festiwalu!!! Pomoc swoją udzielili również, trenerzy AZS PWSZ \"Jutrzenka Płock: Wojtek Pudlik i Rafał Wróblewski oraz Łukasz Smorzewski z UKS\"Sensei\" Płock, którzy pożyczyli maty do judo. Drobnym zgrzytem był brak zawodników z czwartego płockiego klubu: Judo-Kano Płock, zreszta po raz kolejny. No cóż, to tylko strata dla jego dzieci, które nie mogły pokazać swoich umiejętności we własnym mieście. Zawody, rozegrane na czterech matach, miały bardzo dynamiczny przebieg i trwały ok. 5 godzin z wręczeniem medali, dyplomów i nagród. Cieszy uczestnictwo Prezydenta Płocka, Pana Andrzeja Nowakowskiego, Zastepcy Szefa Administracji Regionu Mytiszczi z Rosji, Pana Andrieja Gorelikowa, i Zastepcy Mera Zytomierza z Ukrainy, Pana Aleksandra Boczkowskiego. Patronatem honorowym Festiwal nasz objęla Ambasada Japonii w Polsce oraz Prezes PZ Judo, Pan dr Wieslaw Blach oraz Prezydent Miasta Płocka, kanclerz SWPW, a także Fundacja Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie.

Tekst i foto: Kazimierz Waluch

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.