III Międzynarodowe Spotkanie Projektowe ANTIDOPING Green Seal.

Przedstawiciele Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji (IRSiE) uczestniczyli w Glasgow, w dniach 6 i 7 listopada, w III Międzynarodowym Spotkaniu Projektowym ANTIDOPING Green Seal.
ANTIDOPING Green Seal to projekt współfinansowany przez program Erasmus Plus, Key Action Sport, skupiający sześciu partnerów z Belgii, Chorwacji, Włoch, Polski, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

 

   

Projekt ma na celu pogłębienie zrozumienia i świadomości negatywnych skutków dopingu w sportach rekreacyjnych. W związku z tym ANTIDOPING Green Seal wypełnia lukę, ponieważ większość kampanii i działań antydopingowych jest często skierowanych do sportowców uprawiających sporty profesjonalnie.

Konsorcjum opracowało dostosowane do indywidualnych potrzeb narzędzia do zapobiegania dopingowi w sportach rekreacyjnych. Narzędzia te będą rozpowszechniane w całej Europie, aby zapobiegać niewłaściwym zachowaniom nieprofesjonalnych sportowców oraz zwiększać świadomość na temat stosowania dopingu i jego szkodliwości.

Główną grupą docelową projektu są młodzi uprawiający sport rekreacyjnie, a narzędzia zostały określone i opracowane zgodnie z dokładną oceną opartą na analizie (zarówno badania pierwotne, jak i wtórne) przeprowadzonej w pierwszej połowie 2018 roku i zaprezentowanych na konferencji w Warszawie. Projekt zapewnia podejście oddolne i zapewni wyniki w pełni odpowiednie i zgodne z faktycznymi potrzebami grupy docelowej.
Podczas spotkania partnerzy zaprezentowali narzędzia do zapobiegania dopingowi w obiektach rekreacyjnych, dzieląc się pomysłami i ustalając sposób ich dystrybucji wśród przedstawicieli grupy docelowej oraz sposobów zbierania informacji zwrotnych dla dalszego ich rozwoju.

Spotkanie stanowiło również wyjątkową okazję do podsumowania realizacji Projektu i zaplanowania kolejnych kroków i działań. Dużą wagę przywiązano do organizacji Multiplier Sport Event w Brukseli w kwietniu 2019 r., Gdzie Partnerzy będą starali się angażować w te działania decydentów na szczeblu UE, dużych federacji sportowych, organizacji antydopingowych, organizacji sportowych i zainteresowanych stron.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.