Instytut partnerem turnieju piłki ręcznej w Koźminie Wielkopolskim

W dniu 13 kwietnia 2013 roku w Koźminie Wielkopolskim odbył się VIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR JEDYNKI. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn z Poznania, Nowych Skalmierzyc, Mokronosa, Rozdrażewa i Koźmina Wlkp. W zawodach wzięło udział 105 dzieci.

Turniej swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Maciej Bratborski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Sławomir Gruchała, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Bożena Kulka, Prezes UKS Jedynka Dominik Radwański i Przedstawiciel Firmy Erima Łukasz Tarnawczyk. Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji reprezentował  menedżer sportu Jacek Zawodny, który był również organizatorem turnieju.

Dziewczynki:
1. UKS JEDYNKA KOŹMIN WLKP.
2. SP MOKRONOS
3. SP ROZDRAŻEW
Chłopcy:
1. UKS JEDYNKA KOŹMIN WLKP.
2. SP MOKRONOS
3. SP 3 KOŹMIN WLKP.
4. UKS HURAGAN NOWE SKALMIERZYCE
5. SP 46 POZNAŃ

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali: sędziowie ZPRP Dariusz Maciejewski, Adam Kuzia i Tomasz Konkolewski, sekretarz turnieju Hanna Frankowska i pielęgniarska Donata Lewandowicz.

Celem turnieju była popularyzacja aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży, promocja klubu i gminy w środowisku sportowym oraz rozwój piłki ręcznej w gminie Koźmin Wlkp. oraz kształtowanie zasad "fair play" na boisku i poza nim.

Kodeks Fair play
„Fair play” jest wyrazem takiej postawy, reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę; jest moralną postawą walki sportowej, cechującą się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści, wynikłych błędów sędziego czy różnego rodzaju oszustw sportowych. Postawa ta wynika z przeświadczenia, że zwycięstwo osiągnięte w wyniku nieetycznej i nieuczciwej walki nie stanowi prawdziwej wygranej.

Turniej przy organizacji wsparły:
a) instytucje: Gmina Koźmin Wielkopolski, Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wielkopolskim, Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim, Stowarzyszenie "Wspólnie dla Koźmina", Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Koźminie Wielkopolskim
b) firmy: WPZTS Praczyk, Stolarnia Adamiak, Firma Erima
Patronat medialny: Gazeta Krotoszyńska
Nagrody: puchary, medale i dyplomy ufundował UKS Jedynka, nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników turnieju ufundowała: Firma Erima, Gazeta Krotoszyńska i Gmina Koźmin Wlkp.

Organizator turnieju Jacek Zawodny powiedział:
Cieszę się, że po raz kolejny Koźmin Wielkopolski stał się areną piłki ręcznej dla młodych zawodników z rocznika 2002 (IV klasy). Jak co roku UKS Jedynka postarał się, aby turniej stał na wysokim poziomie. Z tego miejsca wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji turnieju bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie. Wierzę, że turniej z roku na rok będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Dla mnie jako organizator najważniejsze jest, że trenerzy przyjeżdżający do Koźmina Wlkp. podkreślają, że turniej stoi na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym

Tekst i foto: UKS Jedynka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.