IRSiE Partnerem w europejskim projekcie Erasmus+ Youth Exchange

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji wziął udział w europejskim projekcie pt. Check M.A.T.E. W jego ramach grupa młodych ludzi z kilku krajów Europy spotkała się we włoskiej Vicenzie w dniach 12-21.09.2019r.

Łącznie w projekcie wzięło udział 27 osób – po 6 z Litwy i Polski, 7 z Włoch – gospodarza spotkania, oraz po 4 z Węgier i Grecji.

Z Polski pojechała grupa młodych ludzi z Białegostoku, Płocka, Ciechanowca, Łodzi i Poznania w różny sposób związanych ze sportem – studiami lub pracą z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. 

Liderem grupy był ekspert ds. sportów tradycyjnych IRSiE, dr Bartosz Prabucki.

W projekcie położono duży nacisk na gry tradycyjne – ich prezentacje oraz wspólną grę.  Ważnym punktem była także wizyta na festiwalu sportów tradycyjnych TOCATI w Weronie.

Bartosz Prabucki wygłosił też prezentację nt. gier tradycyjnych. Podczas niej opowiadał m. in. o działalności IRSiE w tym zakresie, a zwłaszcza o dynamicznie rozwijającym się projekcie specjalnym Instytutu – stronie internetowej www.traditionalsports.org.

Najważniejszym efektem projektu było stworzenie wspólnie nowej gry – po kilku dniach pracy międzynarodowa grupa młodych ludzi wymyśliła ciekawą grę ruchową, która będzie się nazywać CheckMate game. Opiszemy ją bardziej szczegółowo w jednym z kolejnych wpisów nt. tego Projektu.

Uczestnicy wzięli ponadto udział w innych, ciekawych zajęciach, m.in. z robotyki, bilarda, tworzenia układów scalonych, gier integracyjnych, zabaw dynamizujących i scalających grupę etc.

Wszyscy spotkali się także w Ratuszu Miejskim z wice-burmistrzem Vicenzy.

Nie zabrakło też aspektu turystycznego – zwiedzania Vicenzy, Werony i jednego miasta do wyboru podczas dnia wolnego – Wenecji, Padwy lub Schio.

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji nawiązał podczas projektu cenne kontakty, które mogą zaowocować kolejnymi, wspólnymi projektami.

                                        

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.