Konferencja międzynarodowa: Zarządzanie klubem sportowym w środowisku lokalnym

        

Konferencja poświęcona będzie zagadnieniom związanym z zarządzaniem klubem sportowym w środowisku lokalnym. Intencją jest pokazanie klubu sportowego, jako ważnej składowej lokalnej przestrzeni społecznej, która może wpływać na jej wielokierunkowy rozwój - społeczny i ekonomiczny. Istotnym czynnikiem funkcjonowania klubu w warunkach lokalnych są jego relacje z otoczeniem: gospodarczym, społecznym, samorządowym etc. Wynikiem tych kontaktów formalnych i nieformalnych, współpracy na różnych poziomach czy zaangażowania w życie klubu różnych podmiotów, jest możliwość rozwoju klubu, jako miejsca ogniskującego aktywność społeczności lokalnej w osiąganiu określonych celów. Takie ujęcie zagadnienia sprawia, że klub staje się istotnym czynnikiem budowania tożsamości lokalnej, wynikającej z dumy mieszkańców, satysfakcji zawodników i kibiców z osiąganych wyników oraz identyfikacji z barwami i godłem klubu, kojarzonym jako wartość i własności społeczności lokalnej.

W konferencji wezmą udział zaproszeni goście z Polski, Włoch, Cypru i Węgier.

Organizatorem konferencji jest Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji oraz Wydział Zarządzania Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Konferencja odbędzie się w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, Al. Kilińskiego 12, w dniu 11 maja 2019 roku. Początek zaplanowany jest na godzinę 10.00.

Przewidziane wystąpienia:

- przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Płocku (najprawdopodobniej Wicestarosta), Polska

- przedstawiciel ds. sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Polska

- Iacovos Koumi, Deryneia Municipality, Cypr

- Giuliano Todisco, Przewodniczący UISP (Unione Italiana Sport Popolare) Terni, Włochy

- dr Sylwia Gocłowska, Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji, Polska

- dr Kazimierz Waluch, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Polska

- Rafał Marzec, prezes klubu SPR Handball Płock

Konferencja odbywa się w ramach projektu STEP ONE – Sport Traditions Educate Players of New Europe.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.