Konsolidacja branży sportowo – rekreacyjnej a Ośrodki Sportu i Rekreacji w Polsce

W kwietniu, maju i czerwcu 2012 roku odbyły się Ogólnopolskie Konferencje Dyrektorów OSiR zorganizowane przez MOSiR w Białymstoku. Celem konferencji było poszerzenie wiedzy o zagadnienia związane z funkcjonowaniem w OSiR-ach kontroli zarządczej. Uczestnicy dyskutowali również o dyscyplinie finansów publicznych, karcie wyników, modelach zarządzania w EU, a także o koncepcjach konsolidacji branży. Partnerem konferencji była Fundacja Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie. Łącznie wzięło w nich udział 143 uczestników z 90 ośrodków z całej Polski.

Tak duże zainteresowanie tego typu spotkaniami bardzo nas cieszy - mówi pomysłodawca konferencji Z-ca Dyrektora MOSiR Białystok Piotr Bubela. Dzięki wspólnej pracy uczestnicy określili plany dotyczące najbliższej przyszłości branży - dodaje Bubela.

21 czerwca 2012r. w sali konferencyjnej MOSiR odbyło się seminarium szkoleniowe dotyczące nowych kierunków rozwoju branży OSiR-ów. Do udziału w nim zaproszone zostały wszystkie tego typu jednostki z województwa podlaskiego. Tematy prezentacji powiązane były z głównym tematem spotkania tj. "Strategii funkcjonowania OSiR-ów wobec dynamiki rynku". Seminarium to efekt podjętych działań związanych z klasteringiem. Na tegorocznej konferencji Dyrektorów OSiR w Lipowym Moście starano się przekonać, że połączenia sił‚ na rynku sportowo-rekreacyjnym może przynosić wymierne korzyści.


Opracowano na podstawie informacji MOSiR Białystok; www.mosir.bialystok.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.