Kwalifikacje zawodowe w sporcie

Tytuł instruktora sportu daje formalne uprawnienia państwowe, umożliwiające prowadzenia zorganizowanych zajęć w zakresie sportu, zgodnie z art. 41 ust. 1 Ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. z 2010 r. Nr 127, poz. 857). Instruktor sportu wyposażony jest w aktualną wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu treningu sportowego w danej dyscyplinie sportu, co wpływa na jakość jego pracy, efekty pracy szkoleniowej, a także bezpieczeństwo ćwiczących. Posiadanie uprawnień instruktora sportu daje możliwość dalszego podniesienia kwalifikacji zawodowych na stopień trenera klasy drugiej.

Tytuł trenera klasy drugiej jest uprawnieniem państwowym, umożliwiającym prowadzenie zorganizowanych zajęć w zakresie sportu, zgodnie z art. 41 ust. 2 Ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. z 2010 r. Nr 127, poz. 857). Trener klasy drugiej posiada umiejętność samodzielnego planowania, organizowania, prowadzenia i kontroli procesu szkolenia w danej dyscyplinie sportu. Kwalifikacje trenera klasy drugiej dają możliwość dalszego awansu zawodowego na stopień trenera klasy pierwszej, a następnie na stopień trenera klasy mistrzowskiej.

Menedżer sportu posiada kompetencje potrzebne do zarządzania instytucjami sportowymi, np. klubami sportowymi, związkami sportowymi oraz ośrodkami rekreacyjno-sportowymi. Dysponuje wiedzą na temat finansowania sportu w Polsce, uwarunkowań prawnych działalności sportowej, zarządzania obiektami sportowymi, planowania i organizacji imprez sportowych, a także marketingu i sponsoringu w sporcie.

Źródło: www.sport.wlodkowic.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.