Okrągły stół polskiego sportu

Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki zapowiedziała podczas obrad Okrągłego Stołu Polskiego Sportu kontynuowanie zmian systemowych. Podkreśliła, że będą one mieć charakter ewolucyjny, a nie rewolucyjny.

- Bardzo się cieszę, że ten okrągły stół, przy którym spotkało się tak wiele osób, jest szansą rozpoczęcia dyskusji o przyszłości polskiego sportu – powiedziała minister Joanna Mucha.

Jak zauważyła, wszystkie środowiska sportowe mają niedosyt w wielu obszarach i aspektach dotyczących polskiego sportu dlatego zmiany są konieczne. - Ja je rozpoczęłam. Jestem zdeterminowana, aby dokonać zmian ewolucyjnych, nie rewolucyjnych, takich które pozwolą na zarządzanie projektowe oraz wytyczanie i realizację celów – dodała pani minister.

W obradach Okrągłego Stołu Polskiego Sportu udział wzięli także m.in. wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, szef rady gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, szef Rady Patronów PKOl Jan Kulczyk.

To pierwsze tego typu wydarzenie. Do spotkania tak licznego gremium doszło z inicjatywy  Jana Kulczyka. W Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie zebrało się ponad sto osób: polityków, biznesmenów, samorządowców, ludzi nauki, kultury i sportu. Podczas debaty plenarnej oraz w trakcie prac trzech roboczych zespołów eksperckich - ds. finansowania, strategii oraz legislacji – podjęto próbę zdiagnozowania aktualnej sytuacji i wskazania drogi oraz możliwości rozwoju polskiego sportu.

Opracowano na podstawie informacji Ministerstwa Sportu i Turystyki; www.msport.gov.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.