Pierwsze spotkanie w ramach projektu STEP ONE

W dniach 9-11 marca 2018 roku w Nafplio w Grecji, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu STEP ONE-Sport Traditions Educate Players Of New Europe. Projekt ma na celu stworzenie możliwości wymiany najlepszych praktyk na poziomie europejskim w celu faworyzowania wymiany i internacjonalizacji działań i wewnętrznej organizacji małych rekreacyjnych klubów piłkarskich i tradycyjnych stowarzyszeń sportowych, promowania uczestnictwa i współpracy międzypokoleniowej w rekreacyjnych i tradycyjnych sportach oraz udział w Europejskim Tygodniu Sportu 2018.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lidera Comitato Territoriale Terni-UISP (IT), a także partnerów: Deryneia Municipality (CY), Verkapitany Lovagi Torna Egyesulet (HU), Instytut Rozwoju Edukacji i Sportu (PL), Sbandieratori delle Sette Contrade di Orte (IT), Hortae Pedilidium 2014 D.P.F.C. (IT), Municipality of Nafplio (GR). Fundację IRSiE reprezentowali Aleksandra Kondzielewska I Kazimierz Waluch.

Podczas spotkania ustalono odpowiedzialność za działania w zakresie sportów tradycyjnych (szkolenie, promocja), promowania postaw Fair Play, a także upowszechniania dobrych praktyk w zarządzaniu klubami sportowymi. Za ten ostatni obszar odpowiedzialna będzie Fundacja IRSiE we współpracy z partnerami z Grecji i Cypru. W ramach tego działania zorganizowana zostanie konferencja wiosną przyszłego roku.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.