Porozumienie o współpracy IRSiE i Institute of Sport, Tourism and Service South Ural State University

 

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji podpisał list intencyjny z Institute of Sport, Tourism and Service South Ural State University z Czelabińska (Rosja). W imieniu Fundacji IRSiE list sygnował Kazimierz Waluch, w imieniu ISTIS SUSU Vadim V. Erlikh. Porozumienie dotyczy współpracy w zakresie promocji sportu we wspólnych działaniach badawczych, projektowych, związanych z organizacją konferencji, seminariów, popularyzacją sportu i wydawnictwami.

Institute of Sport, Tourism and Service SUSU (http://istis.susu.ru/en/) utworzono pod koniec lutego 2013 r. Obejmuje on Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu, Wydział Turystyki oraz Kompleks Szkoleniowo-Sportowy. To trzy ważne struktury na Uniwersytecie Południowego Uralu.
Kompleks sportowy to osobna struktura na terenie Uczelni, która pozwala na aktywność sportową nie tylko studentów, ale także zwykłych obywateli miasta Czelabińsk. Odbywają się tu zajęcie specjalistyczne, zawody oraz zajęcia rekreacyjne, także dla dzieci.
ISTiS - to pięć wolnostojących konstrukcji. Miasteczko sportowe składa się z: gmachu głównego instytutu, kompleksu szkoleniowego, czterech budynków kompleksu sportowego, w tym siłownia zapaśnicza i siłownia klasyczna, boiska do siatkówki, koszykówki, badmintona, hali boksu, kickboxingu, centrum fitness. Jest tu także arena sportowa z 200-metrowym torem i 50-metrowym basenem olimpijskim z dziesięcioma torami. Obecnie oddano do użytku dużą salę gimnastyczną o powierzchni 700 metrów kwadratowych.

Od września 2013 r. Instytucie w ramach „Department of sports technology and system analysis" realizuje program kształcenia na poziomie wyższym z uwzględnieniem teorii i metodyki treningu sportowego, technologii zdrowotnych, fizjologii i biomechaniki sportu i aktywności fizycznej, farmakologii sportowej, żywienia, immunologii, metodologii badań naukowych w zakresie projektowania działań edukacyjnych w dziedzinie kultury fizycznej i sportu oraz wsparcie naukowe dla systemów edukacyjnych i przygotowania sportowców.
Tak więc, w  Institute of Sport, Tourism nad Service powstał rodzaj konglomeratu, który obejmuje wychowanie fizyczne, sport elitarny i naukę w sporcie, technologii, usług, ekonomii i zarządzania w przemyśle sportowym i turystyce we wszystkich kierunkach.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.