Publikacja Sport & Business

Osiągnięcia sportowców stają się siłą napędową dla działań wielu osób w sferze biznesu. Dobrze zorganizowane wydarzenia sportowe służą wypoczynkowi, relaksowi i rozrywce, co z kolei przekłada się na wzrost efektywności pracy. Dobre wyniki ekonomiczne przedsiębiorstw pozwalają na finansowanie sportu i jego doskonalenie. Uświadamiając sobie ten mechanizm sprzężenia zwrotnego między sportem i biznesem można łatwiej i skuteczniej troszczyć się o rozwój całości.

Nastawiona w przeszłości na inne cele i kierująca się swoimi zasadami cywilizacja europejska, postanowiła na początku XX wieku sięgnąć do wspaniałej i szlachetnej idei igrzysk olimpijskich. Było to w pewnej mierze efektem istniejącego zainteresowania sportem a równocześnie stało się czynnikiem przyspieszającym rozwój wielu dyscyplin i organizacji sportowych. Wzrost gospodarczy świata, nowe technologie umożliwiające przesyłanie obrazu, nasilenie się walki konkurencyjnej między globalnie działającymi przedsiębiorstwami oraz inne czynniki powodowały zacieśnianie się związków między sportem a biznesem. Nie jest rzeczą współcześnie możliwą oddzielenie sportu od świata biznesu. Jest natomiast kwestią istotną czuwanie nad przestrzeganiem zasad, które będą akceptowane przez ogół społeczeństwa oraz podmioty funkcjonujące w sektorze sportu. Zarówno pieniądz jak i biznes nie jest sam w sobie zły, natomiast istotne jest to, aby służył budowaniu dobra wspólnego. Podobnie jest ze sportem, który nie może tolerować środków dopingujących oraz innych, zabronionych praktyk.

Czytając umieszczone w materiałach teksty łatwo dostrzec sens i siłę powiązań między sportem a biznesem. Możemy wyrazić głęboką nadzieję, że tym celom służy zorganizowana przez studentów Akademii Ekonomicznej w Poznaniu III konferencja pt. Dni Marketingu Sportowego jak również wydrukowane w tym tomie materiały i referaty.” - Prof. Dr hab. Henryk Mruk, Katedra Strategii Marketingowych Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.
 
 Opracowano na podstawie informacji SportWin Sp. z o.o.; www.sportwin.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.