Siatkarskie Ośrodki Szkolne

Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki, zainaugurowała otwarcie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w lubelskim Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Elsnera.

- To dzień bardzo szczególny. Przyjechałam tu z trzech powodów – po pierwsze, na inaugurację ośrodków. Ten program ma za zadanie podtrzymanie wspaniałych osiągnięć polskiej siatkówki. Sukcesy te nie są na stałe nam przypisane, więc trzeba dalej pracować i znaleźć miejsca, gdzie młodzież może nadal się rozwijać, a to właśnie zakłada program. Drugi element to poszukiwanie talentów, i to na wcześniejszych etapach rozwoju – temu ma też służyć projekt Volleymania. I kolejna sprawa, czyli szkolenie trenerów i nauczycieli WF, a także pomoc klubom. Myślę, że ten zasiew, który czynimy przyniesie efekty – mówiła podczas uroczystości Joanna Mucha.

Oprócz Minister Sportu i Turystyki, udział w uroczystości inaugurującej nowy program wzięli Mirosław Przedpełski, prezes PZPS, Waldemar Wspaniały, szef projektu, Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, Tomasz Wójtowicz, mistrz olimpijski, Małgorzata Denisow-Januszewicz, wielokrotna reprezentantka Polski a także aktualnie kadrowicze: Kinga Kłosińska oraz Piotr Nowakowski, który przyjechał z wiceprezesem swojego klubu, Asseco Resovii Rzeszów, Bartoszem Górskim.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne powstały w ramach „Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej w latach 2012/2015”. W całym kraju utworzono 35 takich ośrodków, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.
 

Opracowano na podstawie informacji Ministerstwa Sportu i Turystyki; www.msport.gov.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.