Sport Give Chance – Spoleto 2018

                               

W dniach 28 sierpnia – 2 września 2018 roku, grupa sportowców Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji uczestniczyła w dużym evencie sportowym w Spoleto (Włochy). Impreza odbywała się w ramach projektu Diabetic Runners and Cyclists for more sport for all in Europe - Sport Give Chance, współfinansowanego z programu Erasmus Plus. Gospodarzem i liderem projektu było miasto Spoleto. W projekcie wzięli udział przedstawiciele 16 państw Europy.

         

W uczestniczyło ponad 1000 sportowców, przedstawicieli 10 miast, krajowych sieci stowarzyszeń sportowych i kulturalnych, stowarzyszeń diabetologicznych, 31 zagranicznych organizacji z 16 krajów europejskich. Zawody MTB organizowane były na jednej z najpiękniejszych tras rowerowych Włoch - dawnej linii kolejowej Spoleto - Norcia.

                          

Byłą to impreza sportowa o zasięgu europejskim, skierowana do entuzjastów rowerów, otwarta dla osób chorych na cukrzycę i niepełnosprawnych, uwrażliwiająca opinię publiczną na sport i aktywność fizyczną oraz promująca zdrowie, dobre samopoczucie i integrację społeczną; W dwóch dużych imprezami sportowych SpoletoNorcia w MTB i Spoleto Urban Crossing wzięli udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

 

IRSiE Team składał się z 15 rowerzystów MTB, którzy startowali w wyścigu na dystansie 54 kilometrów. Zawody La SpoletoNorcia in MTB ukończyli wszyscy zawodnicy. 5 biegaczy naszego zespołu rywalizowało w półmaratonie (21 km) Urban Crossing Spoleto z wyśmienitym wynikiem, wszyscy znaleźli się w pierwszej 20 trudnego biegu ulicami miasta.

          

Jerzy Hohendorff reprezentował Fundację IRSiE podczas międzynarodowej konferencji dotyczącej sportu osób chorych na cukrzycę z wykładem „Type 1 diabetes, sport and new technologies”.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.