Sporty mentalne - nowy projekt IRSiE

Z okazji Europejskiego Dnia Mózgu polecamy Państwu stronę poświęconą sportom mentalnym (powszechnie określanymi na świecie jako mind sports, w poczet których włączane są m.in. szachy, warcaby czy brydż), która stanowi nowy projekt, obok sportów tradycyjnych, realizowany przez zespół ekspertów i współpracowników Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Strona będzie zajmować się opracowaniami naukowymi i popularyzacją informacji w zakresie szeroko pojętej kognitywistyki, psychologii sportu, treningu mentalnego, a przede wszystkim samych gier i sportów umysłowych i opartych na aktywności intelektualnej, zgodnie ze znowelizowaną ustawą i definicją sportu. Zachęcamy do współpracy i upowszechniania strony: https://www.facebook.com/sportymentalnewpolsce/?__tn__=HHH-R

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.