Sporty tradycyjne

Na świecie zainteresowanie dawnymi sportami czy tak zwanymi sportami regionalnymi lub ludowymi stale rośnie. Powstają nowe kluby, festiwale sportów tradycyjnych, aby zachować i uratować od zapomnienia tradycje aktywności fizycznej narodów. Sporty tradycyjne w wielu krajach świadomie rozwijano i traktowano także, jako element tożsamości narodowej. W innych krajach sporty tradycyjne uległy zaniedbaniu, a nawet całkowitemu zapomnieniu. Niestety jest to także przypadek Polski, choć i u nas dyscyplin sportowych i gier ruchowych jest wiele, np. palant, rochwist, kapele…

 

Proponujemy, aby na stronach Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji znalazło się specjalne miejsce dla sportów tradycyjnych. Chcemy z pomocą wszystkich zainteresowanych przedstawić historie, reguły gry, zdjęcia i wszystkie możliwe informacje na temat spotów tradycyjnych. Chcielibyśmy utworzyć kalendarz wydarzeń związanych ze sportami tradycyjnymi, przedstawić mistrzów, trenerów i osoby promujące sporty tradycyjne.

Każda informacja, zdjęcie, wycinek prasowy czy komunikat jest ważny i wartościowy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do gromadzenia tych informacji, przekazywania innym, promowania tego ważnego elementu naszej kultury.


Zachęcamy do polubienia i aktywnego budowania strony Facebook https://www.facebook.com/Sporty-tradycyjne
Czekamy na każdą wiadomość w tej sprawie: kwaluch@sportinstytut.pl

Zapraszam do współpracy,

Kazimierz Waluch

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.