Spotkanie w ramach projektu Traditional Settlements, Cultural Heritage and Sustainable Development

ERASMUS+ KA2 2016-2018

“Traditional Settlements, Cultural Heritage and Sustainable Development”

Second transnational meeting – Bulgaria, Plovdiv, 2017, October 3-6

W dniach 3-6.10.2017, z inicjatywy instytutu badawczo-edukacyjnego ASPECT-Management and Intercultural Relations, w Plovdiv (Bułgaria) odbyło się drugie międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Erasmus "Traditional Settlements, Cultural Heritage and Sustainable Development” (2016-1-EL01-KA204-023477). Fundacja IRSiE uczestniczy w projekcie jako partner, a w Plovdiv reprezentował ją dr Michał Koskowski. Podstawowym celem pierwszego dnia spotkania, oprócz kwestii organizacyjnych i planowania dalszych działań, była prezentacja realizowanych w ramach projektu badań terenowych i ich wyników, które pod koniec 2017 r. ukażą się w postaci elektronicznej publikacji (e-booka). Realizatorami publikacji są Centre of Environmental Education of Filiates (Grecja) oraz Foundation of Knowledge (Węgry). W drugim dniu uczestnicy spotkania w towarzystwie znakomitego przewodnika zwiedzali Plovdiv – miasto o fascynującej, wielowarstwowej historii, która sięga czasów antycznych. Charakter i zabytki Plovdiv kształtowały się w zmieniających się okolicznościach pod wpływem tradycji Grecji, Rzymu i Tracji oraz Imperium Osmańskiego, na styku Islamu i Chrześcijaństwa obrządku wschodniego. Dziś jest to urokliwie eklektyczne miasto, które energicznie przygotowuje się do roli Europejskiej Stolicy Kultury w 2019 r.

                    

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.