Święto piłki ręcznej

Święto piłki ręcznej dzieci w Koźminie Wielkopolskim – X Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej „O puchar Jedynki” pod honorowym patronatem Senator RP Andżeliki Możdżanowskiej Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Organizatorem turnieju był menedżer sportu Jacek Zawodny, który od 2010 roku działa w Radzie Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie.

Już po raz 10 gościliśmy dzieci na święcie piłki ręcznej w Koźminie Wielkopolskim – Jubileuszowym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „O puchar Jedynki”. W tym roku odbył się on pod honorowym patronatem Senator RP Andżeliki Możdżanowskiej Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem organizacji imprezy było: promocja klubu i gminy w środowisku sportowym, rozwój piłki ręcznej w gminie Koźmin Wielkopolski, popularyzacja aktywności ruchowej wśród dzieci, kształtowanie zasad „fair play" na boisku i poza nim.

W tym dniu do Koźmin Wielkopolskiego przyjechali zaproszeni goście, trenerzy i władze samorządowe. W zawodach wzięło udział 101 dzieci, w tym dziewczęta i chłopcy, z 7 drużyn: Szkoła Podstawowa Nr 9 Ostrów Wlkp., UKS Jedynka Koźmin Wielkopolski, Szkoła Podstawowa Mokronos, MKS Real Astromal Leszno i Szkoła Podstawowa Pogorzela

Na naszą uroczystość przybyli zaproszeni goście: Senator RP Andżelika Możdżanowska Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wraz z asystentką Moniką Kwiatkowską, Maciej Bratborski Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., Dominik Radwański Prezes UKS „Jedynka”, Małgorzata Olejnik Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp., Sławomir Gruchała Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Jacek Weichbrodt Dyrektor Banku PKO BP w Krotoszynie

Nagrody: puchary, dyplomy i medale oraz nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca i bramkarza w kat. dziewcząt i chłopców ufundowali: Senator Angelika Możdżanowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Sławomir Gruchała, Dyrektor PKO BP Jacek Weichbrodt, Łukasz Tarnawczyk z Firmy Erima, Adam Urbański z Firmy Allianz, Dariusz Praczyk z Firmy WPzTS, Radosław Adamiak z Firmy Stolarstwo Adamiak i Andrzej Goździela z Mini Market. Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. przygotowała poczęstunek dla zaproszonych gości i trenerów.

Nagrody indywidualne:
Najlepsza bramkarka – Julia Białek (Leszno)
Najlepszy strzelec – Monika Leśniak (Mokronos)

Najlepszy bramkarz – Michał Duży (Ostrów Wielkopolski)
Najlepszy strzelec – Jakub Rataj (Ostrów Wielkopolski)

Najlepszy zawodnik – Dawid Kalwarski (Ostrów Wielkopolski)
Najlepszy zawodnik – Aleksandra Lewusz (Leszno)
Najlepszy zawodnik – Julia Damasiewicz (Koźmin Wielkopolski)

Patronat medialny nad imprezą objęły: Gazeta Krotoszyńska, Telewizja Kablowa Proart, Radio Merkury, portal wlkp24.info, i polski wortal piłki ręcznej – handball.pl
Zarząd Uczniowskiego Klub Sportowego „Jedynka” w Koźminie Wlkp. serdecznie dziękuje partnerom, sponsorom, darczyńcom i ludziom dobrej woli, którzy wspierają działalność rozwoju sportu dzieci i młodzieży na terenie gminy Koźmin Wielkopolski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst i foto: UKS "Jedynka" Koźmin Wielkopolski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.