Szkółka piłkarska Akademia Reissa

Dotychczas nie było o niej tak głośno jak o przedsięwzięciach innych szkółek jak chociażby FC Barcelony w Warszawie. Jednak po dwóch latach funkcjonowania już wiemy, że powstała nie tylko największa, ale tworząca własny system szkolenia i rozgrywek szkółka piłkarska w Polsce.

Przez ostatnie dwa lata wykonaliśmy ogromną pracę, ale nie chwaliliśmy się tym. Stworzyliśmy struktury szkolenia dla najmłodszych, które jestem przekonany, stanowią pionierski model w naszym kraju, a kto wie czy nie w tej części Europy. Nie chcemy się porównywać do kogokolwiek, bo uważam, że tworzymy coś zupełnie nowego, a zarazem wyjątkowego. Postępy, które obserwuję u zawodników pozytywnie mnie zaskakują, a zainteresowanie rośnie - ocenia założyciel Piotr Reiss.

Akademia Reissa to sieć szkółek piłkarskich skupiających obecnie ponad 1700 zawodników w 34 lokalizacjach głównie na terenie Wielkopolski i województwa Lubuskiego. Akademia została stworzona dla młodych miłośników futbolu (chłopców i dziewczynek) w wieku 4 – 11 lat. To także pierwsza szkółka w Polsce która zaczyna szkolenie od 4 roku życia.

W ciągu ostatnich miesięcy udało nam się wdrożyć spójną metodologię szkolenia, zapewnić opiekę medyczną fachowców, wyposażyć lokalizacje w sprzęt. Zorganizowaliśmy ponadto pięć turniejów Reiss Cup, z których niemal każdy zgromadził na trybunach ponad 2,5 tys. osób - zawodników i ich rodziny. Wyróżnikiem Akademii jest opracowany przez fachowców jednolity system szkolenia. Czy dziecko trenuje w Gnieźnie, Nowej Soli, Poznaniu, Kórniku czy Zbąszyniu objęte jest tą samą metodologią pracy i analizą. Naszym zdaniem na tym etapie piłkarskiego rozwoju należy uczyć przez zabawę i doskonalenie techniki, a stresogenną rywalizację powinno się odłożyć na przyszłe lata. Chcemy połączyć dwa modele szkolenia holenderski i kataloński, tym bardziej, że trenerzy którzy opracowują program odbyli staże w klubach z Eredivisie i Primera Division w tym w FC Barcelona. – powiedział Mikołaj Tarczyński, Koordynator ds. szkolenia.

Jednym z podstawowych założeń jest edukacja przez sport, czyli dbanie o wszechstronny rozwój młodych zawodników poprzez kontrolę wyników w nauce, przekazywanie podstawowej wiedzy teoretycznej o futbolu oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Wiele klubów już na starcie prowadzi selekcje i odrzuca dzieci, które być może nie mają dziś umiejętności czy sylwetki, a my wiemy, że z nimi warto pracować, bo niewykluczone, że to właśnie one za 2-3 lata zrobią największe postępy. Jeśli słyszę, że trener jednego ze znanych klubów prosi rodzica aby przekazał 6-letniemu dziecku, że nie nadaje się jednak do gry w piłkę to dla mnie jest to coś co się nie mieści w głowie. Chcemy każdemu dziecku pomagać i wychować je jeśli nie na super piłkarza to osobę, która będzie wysportowana i będzie dbała o zdrowie. Stworzona sieć szkółek sprawia, że jako jedyni w Polsce mogliśmy zorganizować własny system rozgrywek, na który mamy wpływ, dzięki czemu każdy zawodnik rozgrywa mecze oraz bierze udział w turniejach i lidze Akademii – powiedział Piotr Reiss.

Akademia to także inna zupełnie inna struktura organizacyjna od tej obowiązującej w wilu młodzieżowych klubach.

Przede wszystkim działamy jako klub sportowy z pełną obsługą prawną i księgową. Jest system składkowy, ale nie ma mowy aby pieniądze przyjmowane były na treningu przez kierownika czy trenera. Nie ma u nas również funkcji rodzica-kierownika, a każda lokalizacja ma swojego koordynatora. Dla rodziców stworzyliśmy specjalny portal wymiany informacji. Zatrudniamy obecnie ponad 70 osób, z których kilkanaście codziennie pracuje u nas w biurze. – dodaje Piotr Matecki, członek zarządu.

Każde dziecko mieszkające w województwie wielkopolskim i lubuskim może spełnić swoje piłkarskie marzenia, a rodzice mogą spać spokojnie mając pewność właściwego rozwoju swoich pociech.

Więcej niż szkółka piłkarska!

Akademia Reissa to wyjątkowa szkółka piłkarska, która wyróżnia się innowacyjnością i najwyższymi standardami:

• Współpraca z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu

• Międzynarodowa współpraca z klubami – wyjazdy na mecze, wymiana doświadczeń

• Profesjonalna kadra – trening prowadzony przez dwóch szkoleniowców

• Bezpieczeństwo i opieka medyczna

• Edukacja poprzez sport – kontrola wyników w nauce, promowanie zdrowego stylu życia

• Najwyższej jakości obiekty i sprzęt sportowy

• Nowoczesne technologie - profil zawodnika i analiza postępów on-line

• Fair play – wychowanie dzieci w duchu zdrowej rywalizacji, integracja, zabawa i wspaniała atmosfera

• Elastyczne rozwiązania dla rodziców – dogodna lokalizacja, terminy

• Sportowe emocje z gwiazdami – obecność znanych zawodników na turniejach i treningach

• Dodatkowe atrakcje – wspólne wyjścia na mecze, imprezy okolicznościowe z udziałem piłkarskich gwiazd

• Kodeks Akademii – zasady postępowania i zachowania

• Sportowe Wakacje – profesjonalne obozy sportowe www.sportowewakacje.pl

• Coaching - kierowanie karierą zawodników

Więcej o Akademii Reissa na stronie www.akademiareissa.pl

Opracowano na podstawie informacji SportWin Sp. z o.o.o; www.sportwin.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.