Prezes: Kazimierz Waluch

Email: kwaluch@sportinstytut.pl

Absolwent Filologii Romańskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uzyskał doktorat na Wydziale Politologii w 2002 roku za pracę nt. „Zewnętrzna polityka kulturalna Francji w pozimnowojennej Europie”. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Komunikacji Republiki Francuskiej, rządu włoskiego i programu TEMPUS. Redaktor naukowy publikacji i serii wydawniczych. Adiunkt na Wydziale Administracji w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku (SWPW). Były Dyrektor Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Płocku. Członek TEAM EUROPE przy Komisji Europejskiej oraz Towarzystwa Naukowego Płockiego. Ekspert w zakresie szkolnictwa wyższego w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Uczestnik licznych konferencji krajowych i międzynarodowych, prowadził wykłady w polskich i zagranicznych uniwersytetach i szkołach wyższych. Dorobek naukowy stanowią samodzielne publikacje, np.: „Praca w UE. Praca, staże i stypendia w instytucjach UE” (2003), „Program Kultura 2000. Jednolity instrument finansowania i programowania współpracy kulturalnej. Działania w latach 2000 – 2003” (2003), „Finansowanie kultury w programach i funduszach Unii Europejskiej” (2004), „Rynek pracy w UE. Praca, staże w instytucjach UE” (2004), „Wybrane aktualne programy wsparcia Unii zarządzane przez Komisję Europejską”, (2005), „Aktywność Rady Unii Europejskiej w dziedzinie kultury w latach 1995-2005”, (2005), „Europejskie wybrane sieci kulturalne” (2006), „Nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie Dziedzictwa Kulturowego-Nagrody Europa Nostra” (2007), „Polityka Unii Europejskiej w dziedzinie kultury” (2007), a także blisko 30 artykułów naukowych.

Brał udział w realizacji blisko 100 projektów, w roli koordynatora, wykonawcy i partnera. Projekty finansowane były ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Społeczny, fundusze na rozwój rolnictwa oraz programy UE m.in. INTERREG, PRINCE). Realizował indywidualne projekty ze źródeł krajowych państw członkowskich (fundusze Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Francuskiej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Włoskiej oraz MSZ RP), a także Unii Europejskiej (np. Tempus, Phare).

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.