Wiceprezes: Adam Kozłowski

 

 

 

 

 

 

Email: akozlowski@sportinstytut.pl

Studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, kierunek Pedagogika Kulturoznawcza oraz na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Historia.

Doświadczenie zawodowe w zakresie koordynacji, realizacji i rozliczania projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej zdobyte od 1991. W latach 2001-2006 akredytowany konsultant Programu Edukacyjnego Komisji Europejskiej „Młodzież”, a od 2005 roku konsultant Podlaskiego Centrum informacji Europejskiej oraz ekspert ds. funduszy europejskich, od roku 2009 koordynator Regionalnego Ośrodka Szkoleniowego w ramach projektu Ogólnopolski Program Kształcenia Kadr Sportowych w Krakowie.

Od roku 1995 do chwili obecnej realizator wielu projektów o tematyce edukacyjnej, zarządzania projektem i zarządzania organizacją na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Od 2005 r. do 2012 - Dyrektor Podlaskiego Centrum Informacji Europejskiej - ekspert ds. funduszy europejskich;

W 2014 koordynator krajowy projektu „Transgraniczny wymiar turystyki”

W 2013 koordynator projektu: „Twining –winning. W partnerstwie osiągamy sukces”

Współpraca miast na gruncie zawieranych porozumień partnerskich JST, NGO z Litwy, Rosji, Białorusi oraz Polski” (MSZ 2013)

2009 do 2014 Koordynator Regionalnego Ośrodka Szkoleniowego Ogólnopolskiego Programu Kształcenia Kadr Sportowych w Krakowie

2006- 2008 – koordynator międzynarodowych projektów w zakresie transferu doświadczeń pomiędzy Polską, Białorusią i Ukrainą;

Publikacje:

Redaktor prowadzący: “Спорт и Туризм: Администрирование и Развитие” (Warszawa 2015) “Sport i Turystyka Administracja i Rozwój”

Współredaktor publikacji: „Szlaki Turystyczne Litewsko Polsko Rosyjskiego Pogranicza” (Polska 2015)

Redaktor prowadzący „Zarządzanie w Biznesie sportowym” (Warszawa 2014)

Redaktor publikacji „Twinning – winning. W partnerstwie osiągamy sukces” (Białystok 2013)

Redaktor pakietu szkoleniowego Programy i Fundusze Współpracy Międzynarodowej dla beneficjentów z Białorusi, Rosji i Ukrainy

Redaktor raportu dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych p.t. „Niezależne Sieci Informacyjne Organizacji Pozarządowych na Przykładzie Regionalnych Centrów Informacji Europejskiej”

Redaktor publikacji: „Eurokluby” (Ukraina 2006)

Współredaktor publikacji: „Szkoła w Regionie, Region w Europie”

Współredaktor przewodnika historyczno turystycznego „Polska-Litwa –Obwód Kaliningradzki FR Pogranicze”

Współredakcja publikacji: „Doświadczenia lokalnych organizacji pozarządowych w Polsce”

Współredaktor publikacji „Euro Na Sport”

 

Współredaktor pakietu edukacyjnego „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”

Autor w ww. publikacji rozdziału: „Jak myśleć projektem”

Zainteresowania kieruję w stronę nowoczesnych metod edukacji, pracy zespołowej i wykorzystania metody projektowej na każdym poziomie edukacji, także sportowej.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.