IRSiE partnerem w międzynarodowym projekcie ChekM.A.T.E.!

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji bierze udział w międzynarodowej wymianie młodzieży w ramach europejskiego programu Erasmus+ K_A1 – Mobilność młodych ludzi i młodych pracowników.

W tym programie realizowany jest projekt pt. CheckM.A.T.E! (Check Meet Action Team Europe).

W dniach 1-3 sierpnia 2019 roku we włoskiej Vicenzie odbyło się spotkanie organizacyjne. IRSiE reprezentował na nim dr Bartosz Prabucki.

W ramach projektu, we włoskim mieście Vicenza, w dniach 12-21 września 2019 roku, odbędzie się spotkanie 30 młodych ludzi w wieku 18-30 lat, pochodzących z 5 krajów – Polski, Włoch, Portugalii, Grecji i Litwy. Uczestnicy, koordynowani przez lidera projektu oraz liderów każdej z grup z danego kraju (liderem z Polski będzie Bartosz Prabucki), wezmą udział w licznych, ciekawych i rozwojowych aktywnościach.

Motywem przewodnim programu spotkania jest gra – w tym poznanie i zagranie w gry tradycyjne z różnych krajów oraz wspólne stworzenie nowej gry.

Podczas spotkania uczestnicy będą mogli m.in.:

- odwiedzić duży i ważny festiwal sportów i gier tradycyjnych TOCATI we włoskiej Weronie i zagrać w wiele gier, pochodzących z całej Europy,

- sami zaprezentować grę tradycyjną ze swojego kraju i zagrać w gry z innych państw-uczestników Projektu,

- spotkać się z osobą, która tworzy gry, zarabiając w ten sposób na życie,

- zagrać w bilard oraz poznać zasady fizyki, rządzące tą grą,

- wziąć udział w licznych aktywnościach integracyjnych, takich jak m.in. Treasure Hunt – zwiedzanie Vicenzy w formie gry miejskiej, polegającej na samodzielnym szukaniu wybranych zabytków.

 

Głównym celem Projektu jest stworzenie wspólnie nowej gry. Może być ona planszowa lub ruchowa. Uczestnicy wezmą udział w planowaniu zasad tej gry (na zasadzie burzy mózgów), jej projektowaniu, ustalaniu wszystkich szczegółów, tworzeniu, a następnie testowaniu.

 

Projekt to to ciekawa inicjatywa, pozwalająca na wzajemne poznanie się, integrację, wymianę doświadczeń, poznanie w praktyce gier i sportów tradycyjnych, wymyślenie własnej gry i wartościowe spędzenie czasu w międzynarodowym i międzykulturowym gronie.

Bartosz Prabucki 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.