O Fundacji

   

 

          STATUT FIRSiE           STRATEGIA ROZWOJU FIRSiE

                                                                                                   

19 stycznia 2012 roku w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca działalność Fundacji Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji. Cele działalności przedstawił, prowadzący konferencję, Prezes Instytutu dr Kazimierz Waluch, a należą do nich m. in.: wspieranie i realizacja inicjatyw oraz projektów społecznych ukierunkowanych na edukację i kulturę fizyczną, nie tylko w sektorze działań nowatorskich, ale także osób indywidualnych, publiczno-prywatnych, publiczno społecznych. Angażowanie się w nowatorskie rozwiązania w różnych dziedzinach życia społecznego i propagowanie wykorzystania nowoczesnych metod i form kształcenia kadr sportowych.

Jak podkreślił reprezentant Ministerstwa Sportu i Turystyki, Dyrektor Departamentu Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego Cezary Grzanka, naturalnym obszarem współpracy powinno być również tworzenie warunków dla rozwoju kultury fizycznej i sportu dla wszystkich, zarówno na poziomie społeczności lokalnej jak też krajowym. Realizacja powinna nastąpić poprzez wspieranie inicjatyw sprzyjających integracji społecznej przez sport, inicjowanie badań obywateli oraz prowadzenie kampanii na rzecz kształtowania świadomości zachowań i nawyków prozdrowotnych społeczeństwa. Uwagę powinno też wzbudzić wdrażanie europejskich wytycznych w zakresie aktywności fizycznej, promowanie działań wspierających edukacyjną rolę sportu. Poruszono także, kwestię podnoszenia i uzyskiwania kwalifikacji zawodowych w sporcie i wrzenie Krajowych Ram Kwalifikacyjnych w obszarze sportu w odniesieniu do Europejskich Ram Kwalifikacyjnych.

Zgromadzeni na spotkaniu przedstawiciele instytucji z całej Polski zadeklarowali zjednoczenie wysiłków na rzecz realizacji celów, jakie postawiła przed sobą Fundacja. Na zakończenie nastąpiła dyskusja o obszarach wymagających natychmiastowego wsparcia.

Celem powstania Instytutu była potrzeba połączenia wiedzy i praktyki, chęci i możliwości oraz zaangażowania i zebrania w jednym miejscu wszystkich, którzy chcą zrobić coś więcej. Realizacja tych celów była możliwa jedynie dzięki aktywnej pracy wielu ludzi, którzy na przestrzeni lat działalności Instytutu zdobyli doświadczenie zwiększając tym samym efektywność swojej pracy. W chwili obecnej Instytut może poszczycić się realizacją projektów w zakresie wspierania i realizacji inicjatyw oraz projektów społecznych ukierunkowanych na edukację, kulturę i kulturę fizyczną, jak również zaangażowaniem w nowatorskie rozwiązania w różnych dziedzinach życia społecznego oraz popularyzacją wykorzystania nowoczesnych metod i form kształcenia kadr sportowych. W ramach swojej działalności Fundacja Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji zaprasza również do współpracy wszystkie podmioty, zarówno stowarzyszenia, fundacje, gminy jak i samorządy, spółki miejskie oraz OSiR-y, kluby i wszystkich, którzy są zainteresowani współdziałaniem w zakresie sportu. Proponowane partnerstwo możliwe jest w różnych formach m.in. poprzez patronat, partnerstwo projektowe, współpracę wydawniczą, wsparcie merytoryczne przy organizacji imprez ogólnopolskich i międzynarodowych, pomoc przy uzyskaniu patronatów honorowych oraz promocję w mediach ogólnopolskich. Jednakże ze względu na  specyficzny charakter każdego przedsięwzięcia również forma współdziałania jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.